Paylaşıyoruz!

Bildiğimiz gördüğümüz ne varsa buradan paylaşıyoruz.
İletişim sektörü içerisinde rekabet eden Yaratıcı Reklam Ajansları arasında nasıl bir ajansta çalışmak isterdiniz? 16 Ocak 2018 Salı /

Sektörümüzün bugünlerde işin içinden çıkmaktan zorlandığı konuların başında gelen yaratıcı İK popülasyonu hem iş veren hem de çalışan için büyük bir sorun. Ajans çalışanından, çalışan ajansından dertli. Biz de işe biraz ayna tutalım sorumuza çuvaldızımızla yaklaşalım istedik. Cevaplarımızı sizin için derledik.

Reklam ve Pazarlamanın geleceği 26 Aralık 2017 Salı /

Gözümüzün önünden geçen her şeyde reklamı görmek mümkün. Kişinin saç stilinden tutun, etrafımızdaki her cisim ve nesne kendi reklamını yapmakta. Öyle ki gökyüzündeki ay bile yaydığı frekansla şairlere ilham olmuştur.

Influencer Marketing 21 Aralık 2016 Çarşamba / Volkan Yılmaz

Pazarlama dünyası ciddi bir değişim içerisinde. Sosyal medya fenomenlerinin hızla yükselişi markaların ilgisini de çekmeye başladı. Dünyada 3.4 milyar insanın internete bağlandığı, 1.7 milyarının ise Facebook kullanıcılarının oluşturduğu bir dönemden geçiyoruz. Instagram’ın ise 500 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısı sayısı olduğunu biliyoruz.

Bütçenin Üstünde Hayal Gücü! 16 Kasım 2016 Çarşamba / Volkan Yılmaz

Düşük bütçeli markalar, pazarlama ve reklam kaynaklarını nasıl kullanmalılar? Geleneksel mecralarda milyonlar harcamak ne kadar doğru? Yeni mecraların markalar için ne faydası olabilir?

Basit Düşün Büyük Kazan! 26 Ekim 2016 Çarşamba / Volkan Yılmaz

Etkili bir reklam kampanyasının başarısı; reklam fikrini, en etkin medya kararı ile hedef kitleye doğru zamanda ulaştırmasına bağlıdır. Bu çerçevede doğru bir planlama ise hedef kitle, markanın kimliği, kurumun kültürü, reklam bütçesi ve reklam verenin reklamdan beklentileri göz önüne alınarak yapılmalıdır. Bir reklam kampanyası aynı strateji doğrultusunda hazırlanan ve aynı fikri paylaşan bir dizi reklamdan oluşur ve içerisinde başarılı bir fikir barındıran kampanyalar, yıllar geçse de sürdürülebilir şekilde yayınlanmaya devam eder.

Yaratıcılığın Kodları 13 Ekim 2016 Perşembe / Volkan Yılmaz

Yaratıcılık için sahip olmamız gereken şey; bilgi ve farklı bir düşünce biçimine sahip olmaktır. İki şeyi birleştirmek, yaratıcı düşünce biçimiyse burada önemli olan iki şeyi, hatta yapabiliyorsanız üç veya dört şeyi birleştirebilmektir.

Markalamanın Faydaları! 29 Eylül 2016 Perşembe /

Markanızın, kimliğinde farklılaşma, güvenilirlik veya akılda kalıcılık yönünde eksikliğiniz var ise, kimlik iletişimini kurmanız oldukça zordur. Bunun çözümü ancak, özelliklerin, unsurların veya hizmetlerin tüketiciye fayda sağlayacak şekilde markalanması ile mümkündür.